מטרות האתר

מטרתו הראשית של האתר היא, קידום למודעות ולהכרה ציבורית/חברתית בתופעות התעללות רגשית סמויה: להיות למקור המוביל בישראל למידע וידע מקצועיים, אמינים ומעודכנים בתחום.

זאת תוך תיאור מדוייק, ככל שניתן, של שיטות המתעלללים/ות, הנפשות הפועלות (מאפיייני המסווים והמוסוות), ההשפעות קצרות ורחקות הטווח על הקרבנות, תופעות נלוות ועצות כיצד לבדוק, לזהות ולהתמודד עם הסימנים להתעללות רגשית סמויה ואת המקור לה. (ואם אתם חושבים שחבר/ה נמצאים במערכת לא-בריאה שכזו, אך מנועים מלדבר, העבירו את הקישור לאתר אליהם ושאלו לדעתם).

יש לזכור שהתעללות רגשית סמויה פוגעת בגברים ובנשים כאחד, באותה מידה ובאותן דרכים. האתר ותכניו נועדו לשני המגדרים, נשים וגברים, והשימוש בלשון זכר הוא לצורך הקלה על הכתיבה.

תקוותי היא, שעם עליית המודעות, הקבלה, תשומת הלב וההתייחסות ההולמת של הציבור, ארגונים, אנשי מקצוע ומטפלים לתופעה ולהשלכותיה, תיבננה הגנות חברתיות, משפטיות, חוקתיות ופוליטיות שיגנו ויקלו על מי שנפגעו מכך ויאפשרו להם להתנהל, לדבר לטפל ולהחלים מהתעללות רגשית/נפשית סמויה. לחברה המערבית (לא רק הישראלית) נטייה לשפוט את הקורבנות ולחפש בהם פגם, דופי ואשמה. האפשרות "לזכות" באהדה ובהבנה ללא משוא פנים, שמורה רק למי שחוו אירוע טרור מידי זרים, או שבויי מלחמה...

המידע באתר מבוסס בראש ובראשונה על מאמרים, ראיונות וסרטונים של אנשי מקצוע ומטפלים מובילים בארה"ב: על ניסיונם, חוויותיהם ותיעודם המיקצועי.  הוא מכיל גם סיפורים אישיים של נפגעות ונפגעים, כדי להקל על הזיהוי והדרך להחזרת הזהות האישית. הוא נועד כמקור תמיכה ולא כתחליף לעזרה וסיוע של אנשי מקצוע.

המטרה השניה, והחשובה באותה מידה, היא להוות מקור תמיכה ועידוד לכל מי שחש שהוא "הולך וכבה" (בלי כל יכולת לתת "לזה" שם). מקום תמיכה ועידוד לכל קרבן של התעללות רגשית ומילולית סמויה. אם מעצם החשיפה לתכנים ואם באמצעות  הדוא"ל והאפשרות לכתוב תגובה לכל סוג של תוכן. האתר יעלה לאוויר פורום לחברים, ברגע שזה ייתאפשר טכנית.

מטרה אחרונה ופחות "קריטית", היא למצוא/לייצר מונח של מילה אחת בעברית, למונח Gaslighting באנגלית (המתאר את מניפולציית הבחירה המובילה של המתעללים הסמויים). בינתיים אשתמש בהטיות ובצירופים למילה "עמעום", מהסיבה הפשוטה שמתעללים סמויים מעמעים את תפיסת הזולת ומסווים את מעשיהם מאחורי מסכה של "נחמדות", "אכפתיות" ורציונליזציה. וכשמישהו "מעמעם" אותך, היא/הוא בעצם משדרים לך שאת/ה לא טוב/ה מספיק, לא ראוי/ה, לא מבין/ה, לא יודע/ת, לא זוכר/ת... כלומר מסווים (ומטשטשים) את זהותך האמיתית. הם לא "סופרים" אותך... דעתך "חשובה", רק אם היא תומכת בשלהם וגם אז, לא בטוח... (הם לא מסוגלים לראות או להתייחס אליך אותך כפי שאת/ה, אלא רק  כשאתם תחת השליטה שלהם, הצל של עצמכם). והם עושים כן תוך שימוש בשפה ובנוסח שיכולים להשתמע ל-2 פנים (במינימום), תוך עמעום דבריהם וכוונותיהם הם,ולו רק כדי שתמיד ובשוטף הם יוכלו להתחמק מכל אחריות, מחוייבות או הבטחה, שעלולות להשתמע מדברים ברורים וחד-משמעיים.

* אתם מוזמנים להעלות הצעות למונחים אחרים (שגם להם התקשיתי למצוא מקבילות בעברית) ובוודאי שלאוורר את הרגשות וההגיגים שלכם: באמצעות הדוא"ל או כתגובה ישירה למאמרים שתקראו.

* בתחתית כל עמוד מקום לשלוח תגובות, הערות, מחשבות ורגשות, שתתפרסמנה בתוך זמן קצר מרגע הגעתן.

* האתר כולו נועד להוות במה הן לנפגעים/נפגעות והן לאנשי ונשות מקצוע (דוברי עברית).

* הערות והארות תקבלנה התייחסות ויחס הולמים.

* מאמרים המופיעים תחת הכותרת מאמרים מתורגמים, אינם מעובדים - הם מופיעים בעברית ככתבם וכלשונם בשפת המקור (תוך שימוש בגוף רבים זכר).

* שימו לב, האתר נועד לנשים וגברים כאחת. בשל הבדלי המגדר בעברית, השימוש בגוף רבים פונה ומתייחס לשני המינים!

* בעמוד שכותרתו מידע הגדרות והבהרות, ניתן למצוא הבהרות, הרחבות וביאורים והמילון בעברית למונחים בלועזית, פתוח להצעותיכם ולהברקותיכם.

כשיודעים לחבר את התחושות לידע...

האתר נועד לכול שורד/ת התעללות רגשית סמויה, שאין להם את ה"לוקסוס" של התמיכות והארגונים שיש לנפגעי גוף. למי שאין להם הגנה משטרתית ו/או חוקתית/משפטית.

המומחים המרכזיים של האתר נאספו לאחר מחקר קדחתני והצלבת מידע של מעל ל-3 שנים. כל אחד מהם הוא לא רק מוביל בתחומו, אלא פועל לשינויים חברתיים, משפטיים ו/או פוליטיים.

לתגובות, הגיגים ואנקדוטות

העתקה ו/או שכתוב למטרות שיווק ו/או פרסום - זו גניבה!

googleef0c864945215cce.html

© האתר למודעות ומידע על התעללות רגשית/מילולית סמויה